تبلیغات
میانبری به بهشت - بهداشت و پاکیزگی در سیره ی پیامبر اکرم (ص) ...
 
درباره وبلاگ


پروردگار من ، ای ارحم الراحمین
در این شبها دچارم به تو ، چرا که تو خواسته ای دچارم ببینی .
دچار به چه ؟؟؟
به تو ، به بزرگی تو ، به مهربانی تو ، ،به جدیت تو در رستگاری خودم .
دیگر عریان تر از این ، اشکارتر از این نمیتوان بود که تو هستی !
تو حالا امده ای نزدیکتر از رگ گردن ، نشسته ای و مثل قلبی که در درون می تپد و میزند و مدام میگویی که بیا ، که پرواز کن ، که کسی در ملکوت منتظر توست ، که کسی برای بازگشت تو ، زیباترین انتظار را میکشد
برگرد ، بیا ، و در بهشت من بمان که تو شایسته ی بهشت من و همنشینی با اهل بیت من هستی ....
دوستان بهشتی من سلام
من نیکان هستم مدیر و نویسنده ی این وبلاگ
همونطور که از اسم وبلاگ مشخصه این وبلاگ یک وبلاگ مذهبییه اما نه به این معنا که فقط برای افرادیه که هم فکر و عقیده ی خودم هستند ، لذا از همه ی دوستان میخوام از وبلاگ میانبری به بهشت و مطالبش دیدن کنند و نظرات و دیدگاه خودشون رو بذارند از الان هم بگم که هر حرفی در این وبلاگ زده میشه مخاطبش فقط شما دوستان عزیز نیستین ، مخاطبش خودم هم هستم و چه بسا من بیشتر از شما به این حرفا و به کار بردنشون تو زندگیم نیاز داشته باشم . و هر حرفی و نوشته ای که در این وبلاگ قرار داده میشه با ذکر منبع و سند خواهد بود .
منتظر نظرات دوستان هستم ...
التماس دعا...

مدیر وبلاگ : نیکان صبوحی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
میانبری به بهشت
------ ز بس که توبه نمودم ز بس که توبه شکستم ------- ------- فغان توبه بر امد ز بس شکستم و بستم -------
دوستان بهشتی من سلام ، با ارزوی سلامتی و قبولی طاعات و عبادات همه ی شما عزیزان ،

مهمانی خدا خوش میگذره ؟؟؟

 چه سوالیه وقتی میزبانت ارحم الراحمین باشه مگه میشه بد بگذره ؟؟؟

برای اونایی بد میگذره که تو خیابونا ، جلوی روزه دارا بطری اب معدنی دستشونه و قلپ قلپ اب میخورن ، یکی نیست بهش بگه پسر خوب ، دختر خوب تو که جوونی چرا روزه نمیگیری ؟؟؟ خب حالا که  روزه نمیگیری نگیر ، در این مورد باید جواب خدا رو بدی نه ما ، اما محض رضای خدا لااقل حرمت روزه دارا رو نگه دار !!!

بگذریم  ، بحث من در مورد روزه خواری نیست . 

 امروز با یکی از دوستام رفته بودیم دیدن یکی از اساتید خوبمون ، تو دفترش نشسته بودیم و طبق معمول محو حرفا و نصیحتای قشنگش بودیم ، که در اتاق زده شد و یک اقا وارد دفتر شد و شروع کرد به سلام و علیک و خوش و بش کردن با استاد ، چند دقیقه ای  که گذاشت استاد از من خواست برم به منشی دفترش پیغامی رو برسونم و برگردم حین رفتن ، از کنار این اقای تازه وارد رد شدم اما یک لحظه احساس کردم نفسم بالا نمیاد  !!!

چرا ؟؟؟؟                            

  تا متوجه بشین چرا ؟؟؟

دینی بر اساس پاکیزگی

 

نماز سر وقت ، تسبیح به دست و دایم الذکر ، اهل کار و کمک . اما لباس کثیف ، یقه چرک ، کفشهای خاکی . میگن ادم خوب و خاکییه ! اما نمیتونی چند دقیقه کنارش بشینی !!!

موهای سیخ سیخی ، ریش از ته تراشیده ، بوی تند عطر و ادکلن ، میگن جوونه و اهل مد . اما نمیتونی چند دقیقه همراهش باشی . 

این دو تصویر ، یعنی افراط و تفریط ، یعنی از اون ور پشت بوم افتادن ...

حالا میخوام این بحث رو بهانه قرار بدم و پیامبر عزیزمون رو بر اساس روایات توصیف کنم  از چه نظر ؟؟؟ از نظر تیپ ، میخوام بهت بگم که پیامبر عزیزمون که تو زمان جوونیشون سرامد جوونای زمان خود بودند چه تیپی میزدن !!! 

قابل توجه جوونای امروزی ، اون دسته که تا موهاشون سیخ سیخی نشه و اون شلواره که انگار 1 حیوون درنده بهش حمله کرده و با دندونای تیزش چند جاش رو پاره کرده رو نپوشن ، پاشون رو از در خونه بیرون نمیذارن  و اون دسته از جوونای مومن که وقتی میرن بیرون 1 اتوی ناقابل به پیراهن و شلوارشون یا چادرشون نمیکشن ،،، ببنید دین اسلام در مورد پاکیزگی و اراستگی چی گفته و پیامبر (ص) که پیام اور این دین خوبی هاست چه تیپی بودن .... 

دقت کنید ...

 " پیامبر خوشتیپ و خوش لباس ما "

پیامبر هر روز خود را با اب تمیز شست و شو میداد ، موهای سرش را با برگ سدر میشست و خود را با مشک و عنبر خوشبو میکرد ، شانه ، سرمه دان ، قیچی و مسواک جزء اسباب مسافرتش بود و اغلب اوقات لباسی سفید و تمیز به تن داشت که هیچگاه الوده نبود .اما از لباس سبز رنگ خوشش می امد ( منم عاشق رنگ سبزم) و لباس جلو باز سبزی میپوشید و رنگ سبز ان با پوست سپیدش می امد و این یعنی همان کنتراست رنگ و حس زیبا شناسی . (خوشم میاد پیامبر هم به هارمونی و ست کردن رنگی که به رنگ پوستشون بیاد اعتقاد داشت ایولاه به پیامبر عزیز ، به افتخارش ، صلوات )

                  [تصویر: klgjyg.gif]                

البته پیامبر در جایی میفرمایند : که زیبا ترین رنگی که در گورها و مساجد با ان خدا را ملاقات خواهید کرد سفید است .

هنگامی که جمعی بر ایشان وارد میشدند زیباترین لباسش را میپوشید و  اصحابشان  را به این کار دستور میدادند .میگویند پیامبر (ص) به مردی نگاه کرد که محاسن بلندی داشت ، فرمود چه میشد اگر محاسنش را کوتاه میکرد ؟؟؟ خبر به ان مرد رسید ، محاسنش را طوری کوتاه کرد که نه بلند بود و نه کوتاه و خدمت پیامبر (ص) امد  پیامبر با دیدنش فرمودند : محاسن را اینگونه اصلاح کنید . ( قابل توجه اقایونی که اینقدر محاسنشون بلنده که ادم وقتی میبینشون تعجب میکنه و همچنین قابل توجه اقایونی که محاسنشون رو از ته میزنن یکی نیست بهشون بگه بابا به خدا محاسنت رو که از ته بزنی خوشکل نمیشی خب یه ته ریش بذار ببین چه خوشکل میشی ، 1 بار امتحان کن  !!! والا )

پیامبر عزیز در روایتی به اصحاب خود میفرمایند : لباسهای خود را بشویید ، موهای خود را کوتاه کنید ، مسواک بزنید ، اراسته و پاکیزه باشید .

                                 

  blog

 "روغن مو "

بعضی وقت ها پدر و مادر ها به جوونا گیر میدن که چرا سرتون چرب و چیلییه ولی کو گوش شنوا جوون به جای توجه به کار خودش ادامه میده .

اما خوبه که پدر و مادر ها اگر میخوان جوونشون  رو از مالیدن روغن های شیمیایی و مضر منع کنند جایگزین مناسبی برای اون پیدا کنن حالا بخونید از اراستن مو  با روغن توسط پیام اور دین اسلام !!!

پیامبر (ص) هم مالیدن روغن رو دوست داشت و از ژولیدگی متنفر بود نقل است که میفرمودند : روغن بنفشه بمالید که در تابستان خنک است و در زمستان گرم و ایشان معتقد بودند که مالیدن روغن شوربختی را از بین میبرد . ( حالا هر چقدر دوست داری روغن بمال به کله ت اما نه ژل و چسب مو ها ، روغن بنفشه بزن که هم ضرر نداره هم از شوربختی نجاتت میده )

 

blog

 "بهداشت دهان  "

توی خیابون را میری ، تو مترو و اتوبوس نشستی ،طرف مقابلت ، (با عرض معذرت) حالت رو بهم میزنه و بوی سیر و پیازش تو رو تا مرز خفگی میبره ، ( اوف اوف تو رو خدا سیر و پیاز نخورین میدونم خاصیت داره اما موقعی بخورین که مطمین باشین قرار نیست برین مهمونی یا جایی ، بنده به شخصه نه سیر میخورم نه پیاز و حتی غذایی که مادرم توش سیر ریخته باشه نمیخورم  خب زشته طرفت از بوی سیری که خوردی خفه بشه و از دست خودش حرص بخوره که چرا با تو هم صحبت شده ) توی دلت چند بد و بیراه نثارش میکنی و دلت میخواد بهش بگی : مومن ، تو مسلمونی هستی که پیامبرت اونقدر به مسواک و بوی خوش دهان اهمیت میداد و تذکر میداد که اصحاب گمان میکردند به زودی مسواک زدن جزء واجبات میشه ؟؟؟

پیامبر (ص) میفرمودند : هیچ گاه جبرییل نزدم نیامد جز انکه مرا به مسواک سفارش فرمود .

دهان شما ، راهی از راههای گفت و گو با پروردگار است ، پس محبوب ترین دهان نزد افریدگار خوشبو ترین دهان است .

پس اگر مسلمان واقعی هستی و میخوای مردم ازاری نکنی مسواک رو فراموش نکن و اینقدر هم شب سوسیس و کالباس نخور که مردم به خاطر بوی بد دهانت توی دلشون فحش و ناسزا بهت بگن  . (والا)

 

blog

بوی خوش

می گویند اگر کسی از راهی که پیامبر (ص) گذشته بود میگذشت ، از بوی خوش باقی مانده در فضا ، میفهمید رسول گرامی از انجا عبور کرده است . پیامبر اکرم (ص) میفرمایند : بندگان خدا انهایی هستند که خوشبویند .

پس دوستان توجه کنن که خرید عطر و ادکلن هم جزء سبد اقتصادی خانواده ی شما باشه اما درست استفاده کنید یعنی با عطر و ادکلن دوش نگیرید که بوی تند عطر شما مردم رو به خصوص اونایی که بیماری های تنفسی و الرژی دارن دچار سرگیجه و خفگی کنن !!!

دوستان بهشتی عزیزم حالا فهمیدین چرا امروز تو دفتر استاد وقتی از کنار اون اقا رد شدم نفسم گرفت ؟؟؟؟

یکی نیست بهش بگه : دوست عزیز ، مومن ، مسلمون ، اقا ، سرور ، بزرگوار ، خب رعایت کن اگر حالم بد میشد و روزه م باطل میشد کی جوابگو بود ؟؟؟ هان ؟؟؟

اینم 1 سبد گل تقدیم به همه ی  دوستای مومن و خوش لباس و خوشتیپ و خوشبو و بهشتی                            تصاویر زیبا سازی وبلاگ, عکس های زیبا, گالری عاشقانه

دوستان عزیزم نظر یادتون نره ...

منبع : ماهنامه ی شاهد جوان

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 1 مرداد 1392 :: نویسنده : نیکان صبوحی
نظرات ()
شنبه 23 آذر 1392 10:43 ق.ظ
جذاب بودجذاب بود
پنجشنبه 31 مرداد 1392 01:43 ق.ظ
سلام

خیلی وب جالبی داری
انشاءاله موفق باشی راستش من تازه وبتو پیدا كردمو به نظرم خیلی جذاب بود. امیدوارم همین طور ادامه بدی.

یا علی.

نیکان صبوحی
دوست بهشتی من سلام از اینکه مطالب رو خوندی و خوشت اومده خوشحالم و باید بگم نظر لطفت شماست .
التماس دعا ...
چهارشنبه 2 مرداد 1392 02:18 ق.ظ
سلام...مطالب مفید هستن اما از مطالب جالبتر لحن بیانتون بود...افرین
نیکان صبوحی
برادر من سلام ، مچکرم که که مطالب رو با دقت خوندیدین و نظر گذاشتین در مورد لحن بیان نظر لطفتونه و در مورد مطالب به امید خدا از لحن بیان هم بهتر خواهد شد ، فقط کمی فرصت نیاز هست .
التماس دعا ...
سه شنبه 1 مرداد 1392 08:44 ب.ظ
سلام نیکان جان خوشحالم که دوستی مثل شما دارم مثل همیشه عالی هستی بابا شما بگو عطر زدن در حد متعارف بد نیست بابا هوا گرمه به فکر خودتون نیستید به فکر ما بدبختا باشید لطفااااااااااااااااااااااااااااااا
سه شنبه 1 مرداد 1392 08:41 ب.ظ
سلام نیکان جان عزیزم درکت میکنم نمیدونم چرا اینجوری کثیف میان بیرون یکی نیس بگه بابا عطر بخوره تو سر من حداقل حمام برو بابا پیامبر گفته پاکیزگی نشانه ایمان است پس لطفا درک کن
سه شنبه 1 مرداد 1392 08:35 ب.ظ
نیکان جان سلام عزیزدلم یادآوری بدبویی بود مثل همیشه مطالبت عالی بود و از اینکه اینا رو در اختیار ما میذاری نهایت تشکر رو دارم مرسی طاعات و عباداتت قبول التماس دعا
نیکان صبوحی
باران عزیز سلام طاعات قبول ، اول باید ازت تشکر کنم به خاطر اینکه مرتب به وبلاگ من سر میزنی و مطالبش رو میخونی و همچنین ممنونم که نظرت رو میذاری ، بله گلم واقعا هرکی ادعای مسلمونی داره باید تمیز و اراسته باشه ، النظافت من الایمان .
التماس دعا ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
/